KONST / Litografier / Färglitografi 10028070
*
nr 1002 8070
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, 1984, 43x30
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 december 2015
kl 19:29:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/12 16:36:11
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
*
Peter Dahl
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
nr 1002 8070
Peter Dahl
(1934-2019), Sverige
Färglitografi, Peter Dahl (f. 1934), EA-upplaga, 1984, 43x30
Peter Dahl, svensk målare född 1934, död 2019.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/12 16:36:11 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ea-upplaga färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad peter dahl svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6065 Litografier
2 st, Peter Dahl (1934-2019), Sverige. Signerade e..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48